Mīti par avārijas kontracepciju

Tālāk ir minēti izplatīti mīti par avārijas kontracepciju. Nospiediet uz apgalvojumu, lai redzētu, vai tas ir patiess vai nepatiess.

 • Orālo avārijas kontracepciju var izmantot tikai tad, ja ir radusies kontracepcijas kļūme, piemēram, saplēsts prezervatīvs
  Answer
  Answer
  NEPATIESS Answer

  Avārijas kontracepcija ir paredzēta sievietēm, kas vēlas novērst grūtniecības risku pēc neaizsargāta dzimumakta. Neaizsargāts dzimumakts var rasties kļūdas rezultātā vai neizmantojot kontracepciju. Tas nav nekas neparasts. Daudzām sievietēm (30%) ir bijis neaizsargāts dzimumakts vismaz vienu reizi pēdējā gada laikā.1

 • Orālā avārijas kontracepcija ir "hormonu bumba”, kas izjauks manu ciklu
  Answer
  Answer
  NEPATIESS Answer

  NEPATIESS, jo pēdējo 10 gadu laikā ir pieejama jauna avārijas kontracepcija. Hormoni, ko satur avārijas kontracepcija, var mainīt jūsu ciklu, kurā tā tiek lietota. Tas nozīmē, ka nākamās mēnešreizes var sākties paredzētajā laikā vai vēlāk vai ātrāk. Pēc tam jūsu cikls parasti atgriežas ierastajā ritmā.

 • Man paliek slikti no nākamā rīta tabletes.
  Answer
  Answer
  NEPATIESS Answer

  Nākamā rīta tablete ir īpaši izstrādāta avārijas kontracepcijai. Avārijas kontracepcijas tabletes parasti  ir labi panesamas, tomēr, līdzīgi kā citas zāles, atsevišķos gadījumos tās var izraisīt blakusparādības.2,3

  Ja jums ir vemšana 3 stundu laikā pēc avārijas kontracepcijas tabletes lietošanas, dodieties atpakaļ uz aptieku un nopērciet jaunu tableti.2,3

 • Es nevaru lietot orālo avārijas kontracepciju divas reizes tā paša cikla laikā.
  Answer
  Answer
  PATIESS Answer

  … un nepatiess!

  Avārijas kontracepcijas tabletes lietošanas mērķis ir aizkavēt vai novērst olšūnas atbrīvošanu, līdz sperma, kas atrodas olvadā, vairs nevar Jūs padarīt stāvoklī. Tā aizkavēs ovulāciju par 5-6 dienām. Ja jums ir papildu neaizsargāts dzimumakts vienā ciklā, ovulācijas aizkavēšanas iespēja ir mazāka nekā pirmajā reizē. Ir iespējams izmantot avārijas kontracepciju divas reizes viena cikla laikā, ja neesat jau stāvoklī. Tomēr, daudz drošāka ir regulāras kontracepcijas metode, jo tā efektīvāk novērš grūtniecības risku. Jebkurā gadījumā, jums vajadzētu meklēt medicīnisku palīdzību, ja lietojat avārijas kontracepciju divas reizes vienā ciklā.

 • Orālā kontracpecija ir savā ziņā mini aborts.
  Answer
  Answer
  NEPATIESS Answer

  avārijas kontracepcijas tabletes darbojas, kavējot olšūnas atbrīvošanu. .2,3 Tas nozīme, ka sperma, kas atrodas olvadā, nevar jūs padarīt stāvoklī. Tas notiek pirms grūtniecības iestāšanās, kas parasti ir 6-12 dienas pēc neaizsargāta dzimumakta.4,5 Ja jūs esat stāvoklī, avārijas kontracepcija nepārtrauks grūtniecību.

 • Orālā avārijas kontracepcija atstās negatīvu ietekmi uz manu auglību.
  Answer
  Answer
  NEPATIESS Answer

  Avārijas kontracepcija neatstāj nekādu ietekmi uz auglību nākotnē.2,3 Ja vēlaties veidot dzimumattiecības pēc avārijas kontracepcijas lietošanas, lietojiet kontracepcijas barjermetodi līdz nākamajām mēnešreizēm.3,6 Auglība var atgriezties ļoti ātri.

 • Es varu izmantot avārijas kontracepciju kā manu regulārās kontracepcijas metodi.
  Answer
  Answer
  NEPATIESS Answer

  Avārijas kontracepcija nav regulāra kontracepcijas metode.3,6 Pēc neaizsargāta dzimumakta ir prātīgi lietot avārijas kontracepciju, lai novērstu grūtniecību. Taču avārijas kontracepcija nav 100% efektīva (jo ovulācija var būt notikusi pirms avārijas kontracepcijas tabletes lietošanas).